LI-USB30-IMX424-FPDLINKIII-040H
LI-USB30-IMX424 FPDLINKIII Serial Camera
Image Product Quantity
LI-IMX424-FPDLINKIII
Out of stock
1
040H Lens
Out of stock
1
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1108 in stock (can be backordered)
LI-FPDLINKIII-USB
15 in stock
Insufficient stock
Sign Up for Restock Notifications!
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
Sony Diagonal 9.69mm (Type 1/1.7) CMOS Image Sensor IMX424 (RCCB)
Output 12 bit Raw data
Support 12V Power
Active pixel: 3849 (H) x 1929 (V)
Optical format: 1/1.7″
Pixel size: 2.25 x 2.25 μm
Compact size: 30 x 30 mm
Camera Part#: LI-IMX424- FPDLINKIII-xxxH (040H, 065H and 120H)
USB 3.0 Kit Part#: LI-USB30-IMX424-FPDLINKIII-xxxH (040H, 065H and 120H)
Technical Inquires:
If you need to download the driver, please contact:support@leopardimaging.com
Automotive ADAS
Automotive Rear View or Backup
Default Version:
Waterproof Version:
Kit Part#: LI-USB30-IMX424-FPDLINKIII-xxxH
Power over Cable: +12VDC Power Supply
Single Coax Cable transmit up to 15 meter PoC
Automotive Camera
Kits include: 1. Serial Camera: LI-IMX424-FPDLINKIII-xxxH (040H, 065H and 120H)
2. DeSer board: LI-FPDLINKIII-USB
3. 3-Meter Fakra Cable
4. 12 VDC Power Supply