LI-ISX031-ST80-10GigE-118H
Image Product Quantity
LI-ISX031-ST80-10GigE-118H (CAMERA ONLY)
14 in stock (can be backordered)
1
LI-PS12-01
46 in stock (can be backordered)
1
10G Ethernet Cable
98 in stock (can be backordered)
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
Compatible with NVIDIA® Jetson AGX Orin™ Developer Kit
Sony Diagonal 7.45 mm CMOS Image Sensor
Lattice® CertusPro-NX FPGA
Marvell® 10GB Ethernet PHY Transceiver
Quantity of Sensor: 2
IR Filter: 700 nm IR cut filter
Color / Mono: Color
Active Pixels: 1937 (H) x 1553 (V)
Optical Format: 1/2.42″
Pixel Size: 3.0 x 3.0 μm
Lens FOV: 118˚ horizontal
Baseline: 80 mm