LI-USB30-IMX728-FP4-120H-DSL
ES3 Version IMX728RGGB FPDLINKIV Camera Module
Image Product Quantity
LI-IMX728-FP4-120H-DSL (CAMERA ONLY)
Available on backorder
1
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1112 in stock (can be backordered)
1
LI-PS12-01
46 in stock (can be backordered)
LI-TI9702-IPX-DESER
72 in stock (can be backordered)
LI-USB30-CSLINK-IPX-TESTER
20 in stock
Available on backorder
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
Compatible with Qualcomm Auto platform 8775
Sony Diagonal 9.30 mm 8.39MP CMOS RGGB Sensor IMX728 (ES3)
FPD-Link IV serializer TI971
Lens: FOV H 120°
Resolution: 3840 x 2160 @ 16 fps
Optical Format: 1/1.72″
Pixel Size: 2.1 x 2.1 μm
Power Supply Range: 9 ~ 19 VDC
Part#: LI-IMX728-FP4-120H-DSL
USB 3.0 EVA Kit Part#: LI-USB30-IMX728-FP4-120H-DSL
Technical Inquires:
If you need to download the driver, please contact:support@leopardimaging.com
Automotive
– High Resolution Front Viewing
– Machine Vision
– Autonomous Driving
– Assisted Driving
– Digital Video Recording
Default Version:
Kit Part#: LI-USB30-IMX728-FP4-120H-DSL
Kit Includes: 1. Serial Camera: LI-IMX728-FP4-120H-DSL x 1
2. DeSer Board: LI-FPDLINKIV-USB x 1
3. 3-Meter Fakra Cable x 1
4. 12 VDC Power Supply x 1