LI-USB30-OV10650-495-GMSL2-120H
Image Product Quantity
LI-OV10650-495-GMSL2-120H (CAMERA ONLY)
Available on backorder
1
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1108 in stock (can be backordered)
1
LI-GMSL2-USB-BOX
194 in stock
LI-M-USB-FKR-BOX
162 in stock
Available on backorder
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
OmniVision CMOS 1.7MP ImageSensorOV10650
YUV output without compression
Support WDR
OV495 ISP included
HFOV 120˚
Waterproof IP67 (Up to IP69K)
Active pixel: 1824 (H) x 940 (V)
Optical format: 1/2.09″
Pixel size: 4.2 x 4.2 μm
Compact size: 30 x 30 mm
Part#: LI-OV10650-495-GMSL2-xxxH (060H, 120H)
USB3.0 Kit Part#: LI-USB30-OV10650-495-GMSL2-xxxH (060H, 120H)
Technical Inquires:
If you need to download the driver, please contact:support@leopardimaging.com
Autonomous driving
Camera monitoring system
Surround and rear view system
Default Version:
Waterproof Version:
Kit Part#: LI-USB30-OV10650-495-GMSL2-xxxH
Power over Cable: 9 ~ 19 VDC