LI-USB30-AR0231-GMSL-R7-200H
LI-AR0231-GMSL 1080p GMSL Serial Camera
Image Product Quantity
LI-AR0231-GMSL-R7
28 in stock
1
200H LENS
38 in stock
1
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1109 in stock (can be backordered)
LI-GMSL-USB
Out of stock
Insufficient stock
Sign Up for Restock Notifications!
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
OnSemi AR0231 RCCB Sensor
MAX96705 Serializer
Output 12 bit Raw data
Lens: FOV H 200˚
GMSL Serial Coax Interface with PoC
Support Nvidia Drive PX2
Resolution: 1928 x 1256
Frame rate: 30 fps
Optical format: 1/2.7″
Pixel size: 3.0 x 3.0 µm
Power: PoC +4 ~ 12VDC power source
Compact size: 30 x 30 mm
Part#: LI-USB30-AR0231-GMSL-R7-200H
Technical Inquires:
If you need to download the driver, please contact:support@leopardimaging.com
Automotive ADAS
1080p30 video applications
ADAS + Viewing Fusion
Transmit 15 meter 1080p30fps video through
Automotive Camera
Kit Part#: LI-USB30-AR0231-GMSL-R7-200H
Power over Cable: +5VDC