LI-AR0231-GMSL-R7-120H
LI-AR0231-GMSL 1080p GMSL Serial Camera
Image Product Quantity
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1112 in stock (can be backordered)
1
LI-AR0231-GMSL-R7-120H (camera only)
Out of stock
1
Insufficient stock
Sign Up for Restock Notifications!
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
OnSemi AR0231 RCCB Sensor
MAX96705 Serializer
Output 12 bit RAW data
Lens: FOV H 120˚
GMSL Serial Coax Interface with PoC
Support Nvidia Drive PX2
Active pixel: 1928 (H) x 1208 (V)
Frame rate 30 fps
Optical format: 1/2.7″
Pixel size: 3.0 x 3.0 µm
Power: PoC +4 ~ 12VDC power source
Compact size: 30 x 30 mm