LI-AR0231-AP0200-GMSL2-120H
LI-AR0231-AP0200-GMSL2 HDR GMSL2 Serial Camera
Image Product Quantity
LI-AR0231-AP0200-GMSL2-120H (CAMERA ONLY)
45 in stock (can be backordered)
1
LI-FCB-1T1-SS-3M-WP-S0
1112 in stock (can be backordered)
1
For high volume order, please email sales@leopardimaging.com
ON SEMI AR0231 Sensor
ON SEMI AP0200 ISP
Support WDR (Wide Dynamic Range)
Coax Serial real time streaming
GMSL2 Serializer
Lens: FOV H 60° / 120° / 200°
GMSL2 Serial Coax Interface with PoC
IP Rating: IP67
Maximum Resolution: 1920 (H) x 1020 (V)
Frame Rate: 28.7 fps @ 1920 x 1020
Optical Format: 1/2.7″
Pixel Size: 3.0 x 3.0 µm
Power Supply Range: 9 ~ 19 VDC
Part#: LI-AR0231-AP0200-GMSL2-xxxH (FOVH 60° / 120° / 200°)
USB 3.0 EVA Kit Part#: LI-USB30-AR0231-AP0200-GMSL2-xxxH (FOVH 60° / 120° / 200°)
Technical Inquires:
If you need to download the driver, please contact:support@leopardimaging.com
Automotive ADAS
ADAS + Viewing Fusion
Default Version:
Waterproof Version:
Kit Part#: LI-USB30-AR0231-AP0200-GMSL2-xxxH
Power over Cable: +9 ~ 19 VDC
Transmit 15 meter 30fps video through
Automotive Camera
Kits include: 1. Serial Camera: LI-AR0231-AP0200-GMSL2-xxxH
2. USB3.0 DeSer Tester: LI-GMSL2-USB-BOX
3. 3-Meter Fakra Cable
4. 12 VDC Power supply